İLKSER MOBİLYA HAKKINDA

Eskişehir'de İlkser Mobilya...

 

1987 yılında kurduğu mobilya atölyesinde seri mobilya üretimine başlayan Osman Aydın, kısa zamanda Eskişehir'de mobilya tasarımlarının trendini belirleyen zanaatkarlardan biri oldu.

 

1990'lı yılların 'sürgülü' diye tabir edilen yatak odası mobilyaları ve daha nice çeşit Eskişehir'de Osman Aydın ve birkaç meslektaşı tarafından seri bir şekilde üretildi. Atölyede bitirilen yemek odası ve yatak odası mobilya takımları Eskişehir'in mobilyacılar caddesi diye bilinen Yunus Emre Caddesi'nde gösterime ve satışa çıkmaktaydı. O yıllarda günümüzdeki fabrikasyon tekniklerinin mevcut olmaması sebebiyle mobilya tasarımı ve onu meydana getirecek olan ustanın canlandırma yeteneği her şeyi belirliyordu.

 

Tasarımlarını evinde bulundurduğu çizim defterlerine işledikten sonra kazanmış olduğu meslek deneyimi ile imalat detaylarını aklına birer birer işleyen Osman Aydın, imalat aşamasındaki 'temiz işçilik' anlayışını hiçbir zaman kaybetmedi. Bir ahşap atölyesinin en zahmetli ve yorucu iş bölümlerinden biri olan 'zımpara' o yıllarda Osman Usta ile çalışan çırakların ve kalfaların şüphesiz en çok zaman ayırdıkları işlerden biriydi. Günümüzdeki malzeme çeşitlerinin elverdiği olanaklar çerçevesinde ise zımparalar kelimenin tam anlamıyla raflara kalktı. Değişen atölye ölçekleri de bu gibi gelişmelere eklenince Osman Aydın ustalığını trend malzeme ve renklerin kullanıldığı mobilya ürünlerinde göstermeye başladı.

 

2000'li yıllara değişen atölye düzeni ile giren Osman Aydın, atölyesinin ismini de İlkser Mobilya olarak belirledi. Fakat zımparalar halen onun için değerli, dolayısıyla ham ahşap atölyedeki yeri bütün güzelliğiyle korunmakta.

 

Eğer siz de ahşabın kokusunu almak istiyorsanız İlkser Mobilya atölyesini her zaman ziyaret edebilir ve bu zevki yakından tadabilirsiniz. Yılların biriktirdiği portfolyosunda koltuk takımları hariç her tür ve ölçekte mobilya ve dekorasyon ürünlerinin tasarlanıp üretildiği İlkser Mobilya'da ihtiyaçlarınıza Osman Aydın ile birlikte çözüm arayabilir ve aklınızdaki ahşap işçiliğini mekanlarınıza uygulattırabilirsiniz.

Eskişehir Web Tasarım